DZIMŠANAS DIENA

1995. gada 19. jūnijs

 

CIK SEN NODARBOJIES AR ŪDENSSLĒPOŠANU?

Pirmo reizi slēpoju astoņu gadu vecumā, bet tā nopietnāk tam sāku pievērsties, kad bija kādi 12 gadi.

 

KĀDA IR TAVA MĪĻĀKĀ NODARBE ĀRPUS ŪDENSSLĒPOŠANAS?

Gandrīz jebkas – senāk spēlēju hokeju, reizi nedēļā sanāk uzspēlēt volejbolu. Dažkārt sanāk arī pabildēt un pafilmēt slēpotājus.

 

KURA IR TAVA MĪĻĀKĀ VIETA PASAULĒ, KUR ESI BIJIS ŪDENSSLĒPOŠANAS DĒĻ?

Orlando, Florida, ASV, kur es pašlaik mācos un trenējos 12 mēnešus gadā. Noteikti nekad neiepazītos ar tik daudz dažādiem cilvēkiem no visas pasaules, ja nemācītos universitātē pasaules ūdensslēpošanas “mekā”.

 

KĀDS IR INTERESANTS FAKTS, KURU NEVIENS NEZIN PAR TEVI?

Esmu kaislīgs grupas “Jumprava” fans.

 

TOP3 DZIESMAS TAVĀ MŪZIKAS ATSKAŅOTĀJĀ?

alt-J – Breezeblocks, Jumprava – Jaganatha, Aurora – Barjera

 

KĀDI IR TAVI RITUĀLI PIRMS DALĪBAS SACENSĪBĀS?

Tādu nav, noteikti nekad nesāku darīt ko tādu, ko es nedaru pirms treniņa. Apstaigāju ap ezeru, nedaudz pastiepjos, īsa sešu boju vizualizācija/simulācija ar rokturi rokās un esmu gatavs startam. Viena lieta, kas nekad neizpaliek, vienalga vai tās ir parastas sacensības vai pasaules U21 čempionāts – nenormāls stress līdz brīdim, kad pirmā trase ir veikta.

 

KĀDI IR TAVI LIELĀKI SASNIEGUMI ŪDENSSLĒPOŠANĀ?

2016. gads bija ļoti veiksmīgs – uzvarēju Latvijas Open Čempiona titulu, kas nebija viegli un uzstādīju jaunu Latvijas rekordu slalomā U21 un Open vīriešu kategorijā – 1@10.75 / 58 kmh. Rekords noteikti bija, kas tāds, ko nekad nemaz nesapņoju sasniegt. Šis bija pirmais gads, kad tas kļuva reāli, un tas arī izdevās (sezonas pēdējo saensību pēdējā aplī). Joprojām ir grūti aptvert to, ka esmu pārspējis rezultātu, kas ir bijis rekordu grāmatā jau 17 gadu.

2014. gada Eiropas U21 čempionāta 13. Vieta.

 

JA VARĒTU ŪDENSSLĒPOTĀJAM DOT VIENU PADOMU, KĀDS TAS BŪTU?

Slēpot boju pēc bojas, nevis trasi pēc trases. Šis ir tulkojums no “one buoy at a time”, kas man ir palīdzējis izbraukt vairāk bojas. Ūdensslēpošana ir ļoti psiholoģisks sporta veids – rezultāts ir atkarīgs ne tikai no fiziskajiem dotumiem un noteiktām kustībām, bet arī no tā kā Tu pieej slaloma trasei un laivai.